مدیرکل صنایع معدنی در گفت‌وگوی تفصیلی با ایسنا عنوان کرد جایگاه معدن و صنایع معدنی در برنامه ششم
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۲

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت جایگاه معدن و صنایع معدنی در برنامه ششم را تشریح کرد و از رشد بالای ایران در صادرات صنایع معدنی خبر داد. محمد فاطمیان درگفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با توجه به ارتقای روز افزون بخش معدن و با توجه به پیشرفت‌های چند سال اخیر در بخش صادرات و فرآوری مواد معدنی، رسالت سازمانی دولت، حمایت از این بخش است و از آنجاکه 90 درصد تولیدات داخلی در این بخش تامین‌کننده نیاز داخل است، این حوزه تاثیر کمی نسبت به بحران‌های کشور دارد، در تدوین برنامه ششم نگاه ویژه‌ای به این بخش شده است. وی با بیان اینکه ایران پتانسیل زیادی در فرآوری مواد معدنی دارد، اظهار کرد: حدود 65 نوع ماده معدنی شناسایی شده با ذخایر قطعی بسیار بالا در کشور وجود دارد. فاطمیان ادامه داد: باید بتوانیم با برنامه‌ریزی دراز‌مدت در موضوع فرآوری به جایگاه بالایی در این حوزه دست یابیم.

بیشتر
با پیگیری های نمایندگان بخش خصوصی کشورمان صورت گرفت/مخالفت با گسترش تحریم های تجاری علیه ایران
18 آذر 1391

موضوع گسترش تحریم‌های تجاری علیه ایران، با پی‌گیری هوش‌مندانه تیم اعزامی کشورمان، از دستور کار اجلاس سالانه ...

بیشتر
نرخ پایه صادراتی برخی کالاها مورد تجدید نظر قرار گیرد
18 آذر 1391

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی،صنایع ومعادن تهران تجدیدنظر در نرخ پایه صادراتی برخی کالاها را خواستار شد و گفت: قیمت پایه ...

بیشتر
صنعت كاشي و سراميك سالانه 200 ميليون دلار ارز عايد استان يزد مي كند

جوكار يادآور شد: توليدات كاشي و سراميك استان يزد سالانه بالاي 200 ميليون دلار ارز عايد استان مي كند كه اين رقم بسيار خوب است و با شايستگي و لياقتي كه در سرمايه گذاران يزدي وجود دارد و توان و نيروي كار يزدي ها، مي توانيم به جايگاه هاي بسيار بهتري در صنعت كاشي و سراميك دست يابيم.

بیشتر
صنايع اگر به روز نشوند دچار ضرر و زيان مي شوند

رئيس مجمع نمايندگان استان يزد تصريح كرد: اگر زماني امكان تامين گاز در كشور نبايد يا با مشكلي مواجه شويم، اول به سراغ صنايع خواهيم رفت و صنايع اگر به روز نباشند، دچار ضرر و زيان مي شوند بنابراين بايد به نحوي تجهيز شوند كه در صورت بروز مشكل به سرعت بتوانند از سوخت جايگزين استفاده كنند.

بیشتر
90 درصد صنايع كاشي و سراميك ايران به روش سنتي به كار خود ادامه مي دهند

نماينده مردم يزد و اشكذر در مجلس خاطرنشان كرد: اين در حالي است كه تنها 10 درصد واحدهاي توليد كاشي و سراميك در استان يزد از فناوري هاي روز توليد استفاده مي كنند و 90 درصد ديگر همچنان با روش هاي سنتي به كار خود ادامه مي دهند.

بیشتر
زمان در چرخه توليد كاشي و سراميك بايد كوتاهتر شود

جوكار تصريح كرد: فناوري اگر در واحدهاي توليد كاشي و سراميك به روز شود و زمان چرخه توليد كوتاهتر شود، مقرون به صرفه تر خواهد بود.

بیشتر
يزد هنوز از وجود مركز تحقيقاتي كاشي و سراميك بي‌بهره است/ خطر در كمين واحدهاي سنتي

يزد - خبرگزاري مهر: نماينده مردم يزد و صدوق در مجلس گفت: با اينكه 50 درصد از توليدات كاشي و سراميك كشور در يزد انجام مي شود، از اينكه هنوز يك مركز تحقيقاتي در زمينه كاشي،‌ سراميك و لعاب در استان يزد وجود ندارد، انتقاد كرد.

بیشتر

To Top